W nowoczesnym budynku będą się mieścić Urząd Skarbowy oraz Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze ogłosił właśnie konkurs na koncepcję i projekt budowy nowych obiektów w Gorzowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obiekty skarbówki powstaną na Zawarciu przy ul. Wał Okrężny. W budynku o powierzchni ok. 8,5 tys. m kw. będą się mieścić siedziby Urzędu Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Ma to być miejsce pracy dla ok. 350 pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej.

- Cieszę się, że minister finansów wyraził zgodę na tę inwestycję. To kolejna inwestycja centralna w Gorzowie. Budowa nowych obiektów dla Krajowej Administracji Skarbowej z pewnością przełoży się na poprawę jakości obsługi naszych klientów, którzy będą przyjmowani w lepszych warunkach niż do tej pory, w szczególności osoby niepełnosprawne, dla których dotychczasowe budynki nie były dostosowane. Dodatkowo zyskają też pracownicy i funkcjonariusze KAS, którym zapewnimy lepsze warunki pracy” - mówi Adam Andrzejewski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Na początek wybrany będzie autor koncepcji i projektu. A sama budowa ma rozpocząć się w 2022 r. i potrwa ok. 3 lat. - Budowa urzędów KAS to kolejny ważny impuls rozwojowy, który może wpłynąć na rozwój gorzowskiego Zawarcia, na poszerzenie możliwości inwestycyjnych tej części miasta – zauważa Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Inwestycja ma kosztować ponad 60 mln zł i będzie sfinansowana z budżetu państwa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem