Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Tauron 1. lidze mamy w startującym właśnie sezonie aż 15 drużyn. Na koniec rozgrywek trzy z nich spadną o klasę niżej.

Po awansie Olimpia zdecydował się przedłużyć współpracę z dwoma libero Maciejem Sasem i Mateuszem Sawerwainem, Rafałem Maluchnikiem (rozgrywający), Maciejem Kordyszem (przyjmujący), środkowymi - Łukaszem Zimoniem, Bartłomiejem Wójcikiem oraz atakującymi Bogdanem Jurantem i Grzegorzem Turkiem.  Do drużyny dołączyli zawodnicy mający już doświadczenie w 1. Lidze – Jan Tomczak (rozgrywający), przyjmujący - Maciej Naliwajko i Mateusz Paszkowski, Szymon Trojański oraz środkowi - Łukasz Rymarski i Dawid Siwczyk.

Jednym z filarów bardzo zmienionej Olimpii ma być 30-letni przyjmujący Maciej Naliwajko, w sezonie 2011/12 siatkarz GTPS-u Gorzów. Były takie dni, gdzie także w naszym mieście była pierwsza liga. Dzisiaj honoru lubuskiej siatkówki broni drużyna z Sulęcina.

- To bardzo przyjemne miejsce do grania w siatkówkę - powiedział Naliwajko. - Mamy duże wsparcie ze strony kibiców, a klub od lat jest stabilny finansowo i z roku na rok stara się podnosić swój poziom organizacyjny. Świetnie czuję się w drużynie, jak i w samym miasteczku, co mam nadzieję zaprocentuje bardzo dobrym wynikiem sportowym.

Nowy zawodnik Olimpii ma nadzieję, że jego zespół sprawi niejedną niespodziankę. - Sulęcin jest spragniony siatkówki na wysokim poziomie i widać to już po frekwencji na meczach sparingowych - mówił siatkarz. - Jak zawsze jest mała doza niepewności, jak drużyna będzie wspólnie funkcjonować, gdy pojawią się emocje związane z grą o punkty i oczekiwaniami. Widzę duży potencjał w drużynie i jesteśmy w stanie walczyć o play-off.

A kto będzie w pierwszej lidze odgrywał najważniejsze role? - Zespoły z Bielska-Białej, Bydgoszczy, Lublina to na papierze zdecydowani faworyci, jednak wszyscy będą chcieli i z nimi nawiązać walkę. Wszystko wskazuje na to, że liga i jej poziom sportowy idzie do przodu. Pojawia się coraz więcej cenionych nazwisk z przeszłością plusligową - dodał Naliwajko.

Cały wywiad z Maciejem Naliwajką można przeczytać pod tym linkiem, na oficjalnej stronie Tauron 1. Ligi.

PROGRAM 1. KOLEJKI TAURON 1. LIGI:

OLIMPIA SULĘCIN - Zaksa Strzelce Opolskie (środa, 23 września, godz. 18.30), LUK Politechnika Lublin - Mickiewicz Kluczbork, MCKiS Jaworzno - Avia Świdnik, Krispol Września - BAS Białystok, BBTS Bielsko-Biała - KPS Siedlce, Lechia Tomaszów Maz. - Norwid Częstochowa, Gwardia Wrocław - AZS AGH Kraków. Pauzuje Visła Bydgoszcz.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.