Od 20 września zaczniemy dostawać odpowiedź na pytanie, czy żużlowcy z Gorzowa w tym szalonym sezonie ligowym sięgną po medal.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Prezes Stali Marek Grzyb, w imieniu gorzowskiej drużyny, odebrał główną nagrodę w Pucharze Eleven. Zorganizowała go jedna z telewizji, transmitująca mecze żużlowej PGE Ekstraligi. W pucharowej rywalizacji nie były ważne wyniki meczów, zdobycze indywidualne czy zespołowe, a jedynie to, co działo się w 11 wyścigach. W tej klasyfikacji stalowcy zdystansowali wszystkich.

- Ten puchar jest dla całej gorzowskiej drużyny i trenera Stanisława Chomskiego - powiedział prezes Grzyb. - Przed nami mecze ze Spartą Wrocław, która z pewnością spróbuje nam się zrewanżować za wyniki uzyskane w sezonie zasadniczym [Stal wygrała u siebie 55:35 i we Wrocławiu 46:44]. To jest już play-off, walka o medale. Najważniejsze i najtrudniejsze wyzwania. Tak do tych pojedynków podchodzimy. Wierzę, że zespół mocno powalczy i jeszcze w tych rozgrywkach jakiś kolejny puchar oraz medal zdobędziemy.

W Rybniku nie było niespodzianki, Sparta jako ostatnia wjechała do najlepszej czwórki. Od razu na trzecie miejsce w tabeli, spychając na czwartą pozycję Falubaz Zielona Góra. Tak jak można było przewidzieć, lesznianie jadą z zielonogórzanami, a gorzowianie z wrocławianami. Pierwsza część półfinałowej rywalizacji już w najbliższą niedzielę, 20 września, na torach drużyn, które były niżej w tabeli. Sparta zaczyna walkę ze Stalą o godz. 19.15.

WYNIKI Z 14. KOLEJKI:

poniedziałek, 24 sierpnia

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - MrGarden GKM Grudziądz 57:33 (bonus dla Stali)

niedziela, 13 września

Fogo Unia Leszno - Eltrox Włókniarz Częstochowa 54:36 (bonus dla Unii)

Motor Lublin - RM Solar Falubaz Zielona Góra 52:38 (nikt nie zdobył punktu bonusowego)

poniedziałek, 14 września

PGG ROW Rybnik - Betard Sparta Wrocław 39:51 (bonus dla Sparty)

  • 1. Fogo Unia Leszno 14 28 +162
  • 2. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 14 21 +66
  • 3. Betard Sparta Wrocław 14 20 +46
  • 4. RM Solar Falubaz Zielona Góra 14 20 +25
  • 5. Eltrox Włókniarz Częstochowa 14 19 +28
  • 6. Motor Lublin 14 19 +56
  • 7. MrGarden GKM Grudziądz 14 10 -102
  • 8. PGG ROW Rybnik 14 2 -281

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. ROW Rybnik spada z ekstraklasy. W tym roku nie będzie meczów barażowych, a więc ekipy z miejsc 5-7 zostają w lidze.

PARY PÓŁFINAŁÓW PLAY-OFF:

niedziela, 20 września

godz. 16.30, Eleven Sports RM Solar Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno

godz. 19.15, nSport+ Betard Sparta Wrocław - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

niedziela, 27 września

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Betard Sparta Wrocław

Fogo Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat