Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Starsi rywalizowali na klasycznym, wioślarskim dystansie 2 km, a młodsi mieli do pokonania 500 metrów mniej.

21-letnia Zuzanna Lesner i o rok młodsza Weronika Kaźmierczak, chwilę temu z powodzeniem pływały w polskiej ósemce na mistrzostwach Europy U23, gdzie reprezentacyjna osada zajęła czwartą pozycję. W Kruszwicy wioślarki AZS AWF Gorzów zdobyły złoty medal w dwójce bez sterniczki. Wygrały z kolejną osadą o prawie pięć sekund.

Weronika i Zuzanna były także w składzie młodzieżowej czwórki podwójnej, gdzie po srebro popłynęły razem z 22-letnią Katarzyną Boruch i 21-latką Hanną Koroś.

Boruch była również druga w jedynce kobiet, a Lesner z Aleksandrą Rojek (rocznik 2000) wywalczyły srebrny medal w dwójce podwójnej.

Piąty medal dla Gorzowa - brązowy - w starszej kategorii dorzucili w Kruszwicy 19-latek Tymoteusz Bubień oraz 21-letni Patryk Kropa w dwójce podwójnej.

W kategorii młodzików reprezentanci AZS AWF dwa razy stali na podium. Srebro dla 14-letnich Igi Baryły i Hanny Bilińskiej w dwójce podwójnej, a brąz dla Katarzyny Kusińskiej, Hanny Bubień, Urszuli Lisek (wszystkie rocznik 2007) i Joanny Piątkowskiej (2006) w czwórce podwójnej.

W najbliższy weekend na Malcie w Poznaniu odbędą się wioślarskie mistrzostwa Polski seniorów, gdzie gorzowską ekipę wzmocni Olga Michałkiewicz.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.