Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszy tydzień głosowania w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego za nami. W tym roku głosować można wyłącznie drogą elektroniczną przez platformę gorzow.konsultacjejst.pl.

Jeśli jednak nie jesteśmy biegli w sprawach internetowych, pomogą nam miejscy doradcy w punktach mobilnych.

Przez pierwszy tydzień gorzowianie oddali 7681 ważnych głosów, w tym 107 w tzw. mobilnych punktach wsparcia. Dotąd najaktywniejsi są mieszkańcy Osiedla Słonecznego i Manhattanu. Natomiast powoli rozkręcają się też Piaski, Zamoście, Zakanale i Centrum. Wszyscy mają jeszcze ten tydzień, żeby zagłosować. Głosowanie na ulubione projekty zakończy się 21 września o północy. Mogą w nim wziąć udział wszyscy zameldowani w Gorzowie mieszkańcy, którzy ukończyli 13 lat. Każdemu przysługują 4 głosy: jeden na zadanie w kategorii rejonowej (Zamoście, Zakanale, Śródmieście/Centrum, Piaski, Staszica, Wieprzyce, Manhattan, Górczyn, Osiedle Słoneczne, Dolinki), jeden na zadanie w kategorii oświatowej, dwa głosy na zadanie w kategorii ogólnomiejskiej w tym jeden na zadanie twarde, czyli inwestycję i głos na zadanie miękkie, czyli projekt np. społeczny, kulturalny.

Po tygodniu wiadomo już jakie są najczęściej popełniane błędy przez głosujących. Liczą się tylko poprawnie oddane głosy, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę i bardzo dokładnie wpisywać swoje dane.

Grafika:: Biuro Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji

Kto jednak nie czuje się pewnie w obsłudze komputera i platformy internetowej, może oddać głos z pomocą urzędniczek w Mobilnych Punktach Wsparcia.

Będą one działać w następujących terminach i lokalizacjach:

- 15 września, w godz. 12.00-17.00 w Kupcu Gorzowskim,

- 16 września, w godz. 9.00-15.00 przy ul. Marcinkowskiego, przy Pegazie,

- 19 września, w godz. 12.00-17.00 w galerii Nova Park.

Głosować można również w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji, od poniedziałku do czwartku w godzinach 11.00-14.00, w siedzibie Biura w dawnym Lamusie przy ul. Sikorskiego 5 (I piętro).

Dla zachęty do głosowania urząd miasta ma też konkurs. Zasady są proste – wystarczy zrobić sobie zdjęcie podczas głosowania i wstawić je w wydarzenie pn. Pokaż, że warto zagłosować na zadania zgłoszone w Budżecie Obywatelskim 2021. Na pierwsze 20 osób czekają zestawy z miejskimi gadżetami, a pięć najciekawszych zdjęć zostanie dodatkowo nagrodzonych albumami ze zdjęciami Waldemara Kućki.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.