Po cichu liczyliśmy, że zagramy w finale, ale trochę nam zabrakło - powiedział Maciej Helman, trener gorzowskich unihokeistów. Przed naszą drużyną na podium Pucharu Polski znaleźli się dwaj medaliści ekstraklasy. Pucharowe zmagania przez dwa dni można było oglądać w Gorzowie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zespół unihokeja I LO UKS-u Floorball Gorzów, po tym, jak dostał się do grona elitarnych drużyn w Polsce występujących w męskiej ekstraklasie, z każdym sezonem stara się budować swoją jakość, wzmacniać skład.

Nie inaczej jest tym razem. Klub pochwalił się pozyskaniem Michała Karskiego (ostatnio Pionier Tychy - dziewiąte miejsce w ekstraklasie), który jest jednocześnie menedżerem seniorskiej reprezentacji Polski unihokeja, Michała Kozubala (Szarotka Nowy Targ - piąty zespół elity) i Dawida Korpana (Absolwent Siedlec - 13. miejsce).

Nowi zawodnicy I LO UKS Floorball Gorzów. Od lewej: Michał Karski, Michał Kozubal i Dawid Korpan
Nowi zawodnicy I LO UKS Floorball Gorzów. Od lewej: Michał Karski, Michał Kozubal i Dawid Korpan  Fot. Facebook.com/UKS Floorball Gorzów

W finale Pucharu Polski Bankówka Zielonka pokonała Olimpię Łochów 4:2. Gorzowianie wiedzieli, że poszczególne szczeble tego turnieju przejdą bez większych problemów, i tak było. Największym wyzwaniem będzie starcie w półfinale z rywalem z czołówki ekstraklasy.

- Trafiliśmy na drużynę z Zielonki, po cichu liczyliśmy w domu na wielki finał, ale ostatecznie rywale wygrali zasłużenie - opowiadał trener Maciej Helman. - Myślę, że trzecie miejsce to też dobry wynik. Teraz skupiamy się na lidze, która rusza w sobotę, 19 września. My zaczynamy wyjazdowym meczem z drugą drużyną Pucharu Polski Olimpią Łochów.

Wyróżnienia indywidualne:

  • bramkarz: Bartłomiej Wójcik (Zielonka),
  • obrońcy: Michał Skura (Łochów) i Paweł Kleinhardt (Gorzów),
  • środkowy: Filip Łukaszewski (Gorzów),
  • atakujący: Mateusz Antoniak i Bartosz Jachacy (obaj Zielonka),
  • MVP turnieju: Kacper Skura (Łochów).

MECZE GORZOWIAN W PUCHARZE POLSKI:

o 3. miejsce

I LO UKS Floorball Gorzów - Black Shadows Nowy Targ 6:2 (4:1, 2:1)

półfinał

I LO UKS Floorball - Bankówka Zielonka 1:3 (0:2, 1:1)

ćwierćfinał

I LO UKS Floorball - Besco Sanok 7:0 (5:0, 2:0)

mecze grupowe

I LO UKS Floorball - Lokomotiv Czerwieńsk 8:2 (4:2, 4:0), I LO UKS Floorball - Bruins Rybnik 21:1 (8:0, 13:1)

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej