Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na drodze krajowej nr 22 w rejonie Dobiegniewa (północno-wschodnia część Lubuskiego, trasa relacji Gorzów – Gdańsk ). Służby zgłoszenie o wypadku odebrały około godz. 20.

- Policjanci na miejscu zastali dwa uszkodzone pojazdy - osobowe bmw i koparkoładowarkę. W wypadku poważnie ranni zostali dwaj młodzi mężczyźni w wieku 18 i 17 lat, którzy podróżowali osobówką. 18-letni kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartos z komendy policji w Strzelcach Krajeńskich.

Młodzi mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala z obrażeniami głowy i kręgosłupa. Kierowcy koparki nic się nie stało.

- Po zakończeniu akcji ratunkowej rozpoczęły się niezbędne czynności procesowe związane z wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Swoją pracę policjanci drogówki wykonywali do późnych godzin wieczornych. Droga na odcinku Rolewice – Stare Osieczno przez ponad dwie godziny była zablokowana - mówi Bartos.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.