Już w najbliższy weekend 12 drużyn z całego kraju powalczy w Gorzowie o Energa Puchar Polski Mężczyzn w unihokeju. Jednymi z faworytów będą gospodarze - I LO UKS Floorball.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W walce o główne trofeum wystąpią trzy lubuskie zespoły: Fenomen Babimost, Lokomotiv Czerwieńsk i I LO UKS Floorball Gorzów. Do rywalizacji zgłosiły się także: Bankówka Zielonka, Olimpia Łochów, TLU Kala-Izolacje Toruń, Akademia Unihokeja Politechniki Łódzkiej, Bruins Rybnik, Black Shadows Nowy Targ, Besco.eu, Smoki Kraków i Victoria Gułtowy.

Siedem drużyn zgłoszonych do Pucharu Polski w ubiegłym sezonie występowało w Energa Ekstralidze Mężczyzn, a cztery na poziomie regionalnych lig amatorskich. Stawkę uzupełnił zespół dotychczas występujący w rozgrywkach juniorskich (Victoria Gułtowy).

Zmagania będzie można oglądać w domowej hali gorzowskich unihokeistów przy ul. Puszkina, a także wyjątkowo w SP 20 przy ul. Szarych Szeregów. W sobotę pucharowe zmagania zaczną się już o godz. 9, a skończą wieczorem - o godz. 21. Pojedynki niedzielne są zaplanowane w godz. 8.30-15.

Najpierw rywalizujący zostali podzielenia na cztery grupy. Unihokeiści z Gorzowa na początek zmierzą się z Bruins Rybnik i Lokomotivem Czerwieńsk.

Organizatorzy informują, że wszystkie spotkania z hali przy ul. Puszkina (również dwa ćwierćfinały, oba półfinały, a także mecze o trzecie i pierwsze miejsce) będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube Polski Unihokej.

Decydujące mecze obejrzymy w niedzielę, 13 września. Półfinały są zaplanowane na godz. 9 i 10.15, mecz o trzecie miejsce zacznie się o godz. 12.45, a finał Pucharu Polski o godz. 14.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej