To była pierwsza poważna wioślarska impreza międzynarodowa w 2020 r. Można więc powiedzieć, że i wioślarze wygrywają walkę z koronawirusem, spotykając się na imprezach w reżimie sanitarnym. W Duisburgu w Niemczech nie było polskich medali. Za to złowiły je wioślarki z AZS AWF Gorzów na mistrzostwach Polski juniorów na Malcie w Poznaniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na mistrzostwach Europy U23 w Duisburgu najbliżej medalu była kobieca ósemka, z Zuzanną Lesner i Weroniką Kaźmierczak z gorzowskiego klubu w składzie. Starty ósemek są w wioślarstwie jednymi z najbardziej prestiżowych, zawsze świadczą o sile tej dyscypliny w danym państwie.

Polska młodzieżowa osada została zestawiona niedawno. W Niemczech sprawiła niespodziankę już w sobotę, bowiem wygrała przedbieg i od razu zakwalifikowała się do finału. W nim nasze zawodniczki dopłynęły na czwartym miejscu, z czasem 6 minut 32 sekundy i 8 setnych. Najszybsze były Niemki (6.27,36), które wyprzedziły Rumunki (6.28,59) i Rosjanki (6.30,96).

Faworyzowana czwórka podwójna kobiet, z Katarzyną Boruch z AZS AWF Gorzów w składzie, ostatecznie uplasowała się na piątej pozycji (6.47,78). Złoto wywalczyły Niemki (6.39,21), srebro Holenderki (6.41,58), a brąz – Rumunki (6.43,65).

Wioślarstwo, Mistrzostwa Polski Juniorów 2020
Wioślarstwo, Mistrzostwa Polski Juniorów 2020  Fot. Facebook.com/AZS AWF Gorzów - nabór do sekcji wioślarskiej

W czasie wioślarskich mistrzostw Polski juniorów, które w miniony weekend odbyły się na Malcie w Poznaniu, przedstawicielki gorzowskiego klubu zdobyły dwa medale.

Złoto wywalczyły 18-latki Martyna Jankowska i Sandra Kowalak w dwójce podwójnej. Obie były także w srebrnej czwórce podwójnej, gdzie dołączyły do nich 17-letnie Gabriela Rega i Weronika Ciemna.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej