Wykonawca remontu al. 11 Listopada planuje na poniedziałek, 7 września, frezowanie starej nawierzchni. Kierowcy powinni uważać na utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na al. 11 Listopada jezdnia będzie zawężona do jednego pasa ruchu oraz powstanie też uskok poprzeczny na połączeniu pozostawionej i sfrezowanej nawierzchni.

Tego samego dnia rozpocznie się gwarancyjna naprawa nawierzchni na ul. Łokietka w rejonie skrzyżowania z ul. Armii Polskiej. Wykonawca planuje sfrezowanie nawierzchni. Utrudnienia, tak jak w przypadku al. 11 Listopada, będą polegały na zawężeniu jezdni i wystąpieniu uskoku poprzecznego. Ruchem podczas robót będą kierować pracownicy firmy prowadzącej remont.

Położenie nowej nawierzchni w al. 11 Listopada planowane jest od 10 września (czwartek) i potrwa do 14 września włącznie (poniedziałek).

Planowane jest wtedy zamknięcie południowej jezdni i przerzucenie ruchu pojazdów na jezdnię północną na odcinku od ul. Żelaznej do wjazdu przy stacji benzynowej. Odcinek ten zostanie oznakowany jako dwukierunkowy.

Wykonanie nawierzchni ul. Łokietka planowane jest na 11 września (piątek). Tego dnia również wystąpią utrudnienia polegające na częściowym zawężeniu jezdni. Wykonawca będzie ręcznie kierował ruchem.

Warto przypomnieć też, że od poniedziałku, 7 września, udostępniony zostanie dla ruchu ostatni odcinek przebudowywanej ul. Sikorskiego. Kierowcy będą mieli możliwość skorzystania z tej drogi jako alternatywy do ul. Wybickiego, Łokietka i Estkowskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej