Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W lipcu 2017 r. niespełna 18-letni Antoni Walicki z ALKS AJP Gorzów wiózł brązowy medal z mistrzostw Europy U20, który wywalczył w sztafecie 4x400 metrów. Potem szukał szczęścia w Śląsku Wrocław, ale tam z różnych powodów nie zrobił postępów.

Dziś Walicki ma niespełna 21 lat i zdecydował się wrócić do gorzowskiego klubu, pod skrzydła trenera Tomasza Saski. Z Białej Podlaskiej przywiezie brązowy medal na 400 metrów, z wynikiem 47,30 s, najlepszym w sezonie. Jego rekord życiowy to 47,19 s.

Drugi medal dla Gorzowa – srebrny – na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w kategorii U23 wywalczył w rzucie młotem 20-letni Gracjan Sabajtis (AZS AWF). Uzyskał wynik 58,81 m, co jest jego rekordem życiowym. Złoty medalista Michał Mazur (Agros Zamość) rzucił młotem znacznie dalej – 63,16 m. Trenerem gorzowianina jest Zenon Kowalski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.