– Znamy klasę najbliższego rywala, doskonale wiemy, że w naszej lidze jeszcze nie zgubił żadnego punktu. Sam jestem ciekaw, jak na tle Ślęzy po naprawdę udanym występie w Żmigrodzie będziemy wyglądać. Ile nam do takiego zespołu na dzisiaj brakuje – mówił Mariusz Misiura, trener Warty.

W trakcie sobotniego spotkania zrobiliśmy poniższe zdjęcie, na którym niespełna 37-letni Adam Samiec (nr 21) wysoko skacze do główki w polu karnym warciarzy. Zagrożenia w tym momencie nie stworzył, ale mniej więcej tak duża była w sobotę przewaga gości nad gorzowianami.

Sobota, 5 września 2020 r. Piłkarska trzecia liga: Warta Gorzów - Ślęza Wrocław  0:3 (0:1)Sobota, 5 września 2020 r. Piłkarska trzecia liga: Warta Gorzów - Ślęza Wrocław 0:3 (0:1) FOT. IRENEUSZ KLIMCZAK / GAZETA WYBORCZA GORZÓW WLKP.

W pierwszej części bardzo rzadko udawało nam się przeprowadzić z sensem piłkę na połowę Ślęzy, a co tu mówić o jakimkolwiek zagrożeniu. Dopiero w końcówce mieliśmy rzut rożny, z którego nic nie wynikło.

Goście bili rzuty rożne seriami, ale pierwszego gola zdobyli z gry, gdy bez obstawy zostawiliśmy Mateusza Stempinę.

Mecz trwa 90 minut, mieliśmy więc nadzieję, że piłkarze Warty dadzą choć wstawkę jakości ze Żmigrodu. W przerwie mieliśmy zmianę całej prawej strony – Adriana Gołdyna i Radosława Mikołajczaka zastąpili Alan Błajewski i Cyprian Poniedziałek. Niestety, szybko straciliśmy drugiego, a potem trzeciego gola.

Warta pozostaje zatem z sześcioma punktami na koncie, wszystkie zdobyła na wyjeździe. Na swoim boisku do tej pory jedynie przegrywamy. W sobotę jak najbardziej zasłużenie.

W kolejny weekend gorzowskiego trzecioligowca czeka wyjazdowy pojedynek z rezerwami ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

WARTA GORZÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 0:3 (0:1)

BRAMKI: Stempin (29.), Stępień (49.), Guilherme (57.).

WARTA: Kosiorek – Gołdyn (46. Błajewski), Siwiński, Śledzicki, Stawikowski – Mikołajczak (46. Poniedziałek), Ławniczak, Szałas, Kasprzak (81. Szulc), Macierzyński (66. Krauz) – Posmyk (73. D. Zakrzewski).

WYNIKI Z 7. KOLEJKI

WARTA GORZÓW – Ślęza Wrocław 0:3, Gwarek Tarnowskie Góry – Stal Brzeg 1:1, Miedź II Legnica – ROW 1964 Rybnik 2:0, Pniówek Pawłowice Śląskie – Polonia Nysa 3:2, LKS Goczałkowice-Zdrój – Rekord Bielsko-Biała 1:3, Polonia Stal Świdnica – Polonia Bytom 1:3, MKS Kluczbork – Piast Żmigród 7:2.

• 1. MKS Kluczbork 7 16 17:9
  • 2. Ślęza Wrocław 5 15 16:3
  • 3. Ruch Chorzów 6 13 16:8
  • 4. Stal Brzeg 6 11 15:5
  • 5. Polonia Bytom 4 10 10:4
  • 6. LKS Goczałkowice-Zdrój 6 9 12:10
  • 7. Rekord Bielsko-Biała 5 8 8:7
  • 8. Zagłębie II Lubin 3 6 8:3