Nowy tydzień zaczniemy z nową drogą. Ostatni odcinek przebudowanej ulicy Sikorskiego od poniedziałku zostanie udostępniony z docelową organizacją ruchu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 6 na 7 września) wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego wprowadzi docelową organizację ruchu na ostatnim odcinku przebudowywanej ulicy.

Otwarty zostanie nieczynny dotychczas przejazd al. Konstytucji 3 Maja. Natomiast al. Konstytucji 3 Maja z ulicami Orląt Lwowskich, Sikorskiego i Dworcową będzie odtąd skrzyżowaniem z ruchem okrężnym.

Na ulicę Dworcową powróci ruch jednokierunkowy z możliwością wjazdu od ul. Sikorskiego w kierunku Jancarza i Składowej.

Z ulicy Sikorskiego (odcinek jednokierunkowy z wjazdem od ul. Jancarza będzie można skręcić wyłącznie w ul. Dworcową.

Fragment ulicy Sikorskiego, jezdnia od ul. Dworcowej do Kosynierów Gdyńskich, przez którą przebiega torowisko, będzie udostępniony wyłącznie dla ruchu tramwajów.

Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek autobusowy na ul. Kosynierów Gdyńskich, przy wejściu do biblioteki.

Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na rowerzystów oraz ruch tramwajowy w okolicy nowego ronda oraz przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Kosynierów Gdyńskich.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej