Tym razem nie Polak, lecz żużlowiec zagraniczny został nominowany na gorzowskie turnieje o mistrza świata, które odbędą się 11 i 12 września. Stal również rekomendowała Andersa Thomsena, bo liczy, że Duńczyk będzie jedną z kluczowych postaci w naszej drużynie w najbliższych latach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- To ogromny zaszczyt - tak na oficjalną wiadomość o „dzikiej karcie” na Gorzów zareagował Thomsen. - Znakomity stadion i kibice, za rywali najlepsi żużlowcy na świecie. W następny weekend spełni się jedno z moich marzeń. Mam nadzieję, że moja kariera dalej się będzie rozwijała i w końcu trafię do Grand Prix jako stały uczestnik.

„Thomsen odegrał kluczową rolę w wyjątkowej transformacji Gorzowa. Drużyna Stali na początku sierpnia była jeszcze na samym dole tabeli PGE Ekstraligi, a na początku września szarżuje do fazy play-off. 26-latek osiąga w Polsce średnio 1,966 pkt na wyścig, co daje mu 17. miejsce na liście kwalifikacyjnej ligi. To będzie jego drugi i trzeci występ w GP po tym, jak ścigał się z tzw. dziką kartą w GP Danii w 2016 r. w Horsens, zdobywając pięć punktów” - tak Duńczyka przedstawiają organizatorzy cyklu Grand Prix.

Rezerwowymi w gorzowskich rundach będą juniorzy Stali - Rafał Karczmarz i Wiktor Jasiński. Na sędziego zawodów został wyznaczony Jesper Steentoft z Danii.

Przypomnijmy, że tegoroczna rywalizacja o żużlowego mistrza świata składa się z ośmiu rund, w czterech lokalizacjach. Po dwóch turniejach we Wrocławiu, na czele jest Maciej Janowski, który wyprzedza Rosjanina Artioma Łagutę i Brytyjczyka Taia Woffindena. Obrońca złotego medalu Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów zajmuje piąte miejsce.

Deszczowe lubuskie derby dla Stali! Gorzowianie biorą całą pulę [ZDJĘCIA]

KLASYFIKACJA PRZEJŚCIOWA GP 2020 (PO 2. TURNIEJACH):

  • 1. Janowski - 38 pkt,
  • 2. A. Łaguta - 32 pkt,
  • 3. Woffinden - 32 pkt,
  • 4. Lindgren - 30 pkt,
  • 5. Zmarzlik - 27 pkt,
  • 6. Madsen - 18 pkt

7. Czugunow - 16 pkt, 8. Sajfutdinow - 15 pkt, 9. Iversen - 14 pkt, 10. Dudek - 13 pkt, 11. Vaculik - 12 pkt, 12. Zagar - 12 pkt, 13. Fricke - 12 pkt, 14. Michelsen - 11 pkt, 15. Doyle - 8 pkt, 16. Lindback - 2 pkt.

KOLEJNE TERMINY GRAND PRIX 2020:

  • 11 i 12 września – Gorzów;
  • 18 i 19 września – Praga (Czechy);
  • 2 i 3 października – Toruń.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej