W ramach cyklu "Miej Czas na Koncerty" w amfiteatrze wystąpi Maria Peszek. To już ostatni koncert w letnim programie i prawdziwa perełka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Maria Peszek wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy. Jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. To autorka bezkompromisowych tekstów o religijności, polskości, tradycyjnych rolach społecznych. Przez 10 lat była aktorką, grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych. Od 2005 r. koncentruje się na twórczości muzycznej.

Wydała cztery albumy solowe: „Miasto mania” (2005), „Maria awaria” (2008), „Jezus Maria Peszek” (2012), „Karabin” (2016). Każdy z nich wywoływał burzę i okazywał się artystycznym oraz komercyjnym sukcesem. W styczniu tego roku, po koncertowej przerwie, artystka wróciła z bandem w nowym składzie i z nowymi, zaskakującymi aranżami w ramach entuzjastycznie przyjmowanej "Sorry Polsko Super Tour".

Koncert w sobotę, 5 września o godz. 20, Amfiteatr MCK, bilety 45 zł wyłącznie w sprzedaży internetowej na portalu abilet.pl.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem