Ten artyku czytasz w ramach bezp豉tnego limitu

„Olimpiada szachowa ucierpiała na skutek globalnej przerwy w dostępie do internetu. Dotknęła ona wiele krajów, w tym Indie. W finale dwóch indyjskich graczy straciło połączenie, gdy wynik ich partii był niejasny. Po przeanalizowaniu wszystkich dostarczonych dowodów, podjęto bezprecedensową decyzję o przyznaniu złotych medali obu drużynom” - poinformował Arkadij Dworkowicz, prezydent Międzynarodowej Federacji Szachowej.

Polacy spisali się świetnie, choć mieli bardzo utrudnione zadanie, bo rywalizację w olimpiadze łączyli z najważniejszą imprezą krajową - szachowymi drużynowymi mistrzostwami Polski. Te zmagania wciąż trwają w Krakowie, a gorzowska ekipa cały czas ma szansę na medal, aktualnie zajmuje czwartą pozycję.

Zespół na każdy pojedynek był złożony z sześciu osób - dwóch kobiet, dwóch mężczyzn oraz zawodniczki i zawodnika z kategorii U20.

- Początkowo olimpiada online może była traktowana przez niektórych trochę po macoszemu, ale jak przyszło do samej rywalizacji, cała drużyna walczyła jak lwy. Trzecie miejsce to ogromny sukces. Minimalna porażka w półfinale z Indiami, dopiero po dogrywce, to żaden wstyd. Ta ekipa na każdej szachownicy wystawiała graczy z czołówki światowej we wszystkich kategoriach - podsumował Bartosz Soćko, trener reprezentacji.

Drugie złoto dla Klubu Szachowego Stilon. Mistrzynią Polski została Karina Cyfka

Kacper Piorun ze Stilonu Gorzów mistrzem Polski! Do złota potrzebował szachowego armagedonu

Czytaj ten tekst i setki innych dzi瘯i prenumeracie

Wybierz prenumerat, by czyta to, co Ci ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakuj帷e reporta瞠 i porady ekspert闚 w sprawach, kt鏎ymi 篡jemy na co dzie. Do tego magazyny o ksi捫kach, historii i teksty z medi闚 europejskich. Zrezygnowa mo瞠sz w ka盥ej chwili.