Ekipa Olimpii zaczęła się zgrywać od turnieju we Wrześni, gdzie przegraliśmy oba pojedynki. – To jest jeszcze czas dla wszystkich zawodników, szansa na pokazanie się na boisku – mówił nowy trener sulęcinian Tomasz Kowalski. – Staramy się eliminować błędy, szukamy najlepszych rozwiązań. To jest rola tych pojedynków, zaplanowanych tuż przed ligą.

W półfinale Memoriału Ryszarda Tuszyńskiego siatkarze z Sulęcina przegrali z Gwardią Wrocław 0:3. Późniejszymi zwycięzcami imprezy.

W pierwszym secie obie drużyny praktycznie cały czas grały punkt za punkt. Wygrali go gwardziści na przewagi (26:24), po tym, jak błąd w ataku popełnił Łukasz Rymarski, a chwilę później pewnie zaatakował Damian Wierzbicki. W drugiej partii dzięki dobrym zagraniom Macieja Kordysza sulęcinianie wyszli na prowadzenie 11:9, potem jeszcze mieli przewagę 20:18. Wrocławianie narobili nam jednak bałaganu zagrywkami, po serii punktowej odskoczyli na 23:20 i ostatecznie zwyciężyli 25:22. Trzeci i ostatni set to duże zmiany w składach po obu stronach i wyraźna przewaga Gwardii.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju najbardziej udany dla Olimpii był trzeci set. Dużo mocniejsza zagrywka, a do tego konsekwencja w ataku Macieja Naliwajki (został nagrodzony za ten pojedynek) sprawiły, że goście dość szybko przejęli kontrolę nad tą fazą spotkania i wygrali 25:17. Reszta setów należała do Krispolu.

5 i 6 września siatkarze Olimpii zapraszają do hali I LO w Sulęcinie. Ponownie zmierzą się z zespołami z Wrocławia i Wrześni. Nowym przeciwnikiem będzie ekipa z Bydgoszczy.