Piast zremisował na wyjeździe z Ruchem 2:2. Po pierwszej połowie spotkania z Wartą Gorzów przegrywał już 0:2. Przez straconego gola po przerwie mieliśmy nieco nerwową końcówkę. Ostatecznie jednak, na cztery mecze wyjazdowe w tym sezonie, gorzowski beniaminek już dwa razy wraca z kompletem punktów. Teraz czekamy na przełamanie na swoim boisku.

„Dzisiejsze zwycięstwo pragniemy zadedykować tragicznie zmarłemu Bartoszowi Nowakowi, który występował w barwach Warty w sezonie 2018/2019. Całej rodzinie i wszystkim bliskim Bartka składamy najszczersze kondolencje. Spoczywaj w pokoju przyjacielu” – przekazali warciarze po wygranej w Żmigrodzie.

W następny weekend zespół Warty Gorzów podejmie na stadionie przy Olimpijskiej Ślęzę Wrocław, która do tej pory rozegrała cztery mecze i wszystkie wygrała.

PIAST ŻMIGRÓD – WARTA GORZÓW 1:2 (0:2)

BRAMKI: Gołębiowski (63.) – Macierzyński (27.), Chouer (43. samobójcza)

WARTA: Kosiorek – Gołdyn, Siwiński, Śledzicki, Stawikowski – Mikołajczak (60. min Poniedziałek), Ławniczak, Szałas, Kasprzak, Macierzyński (85. min Błajewski) – Posmyk (73. min Krauz).

WYNIKI Z 6. KOLEJKI:

Piast Żmigród – WARTA GORZÓW 1:2, Foto Higiena Gać - MKS Kluczbork 0:0, Ślęza Wrocław – Ruch Chorzów 1:0, Polonia Bytom – Górnik II Zabrze 2:2, Lechia Zielona Góra – LKS Goczałkowice-Zdrój 1:3, Rekord Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:2, Polonia Nysa - Miedź II Legnica 4:1, ROW 1964 Rybnik – Gwarek Tarnowskie Góry 2:2.

• 1. Ruch Chorzów 6 13 16:8
  • 2. MKS Kluczbork 6 13 10:7
  • 3. Ślęza Wrocław 4 12 13:3
  • 4. Stal Brzeg 5 10 14:4
  • 5. LKS Goczałkowice-Zdrój 5 9 11:7
  • 6. Zagłębie II Lubin 3 6 8:3
  • 7. ROW 1964 Rybnik 5 6 9:6
  • 8. WARTA GORZÓW 6 6 9:15