W 66. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie wzięła udział cała plejada gwiazd lekkiej atletyki, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. W tym doborowym gronie szansę na pokazanie się dostały również przedstawicielki gorzowskich klubów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

17-letnia Kornelia Lesiewicz z AZS-u AWF-u Gorzów parę dni temu podczas 2. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy wynikiem 52,86 s pobiła 46-letni rekord Polski U18 w biegu na 400 metrów.

W Memoriale Kusocińskiego Lesiewicz w biegu na jedno okrążenie stanęła na starcie z największymi polskimi gwiazdami w tej konkurencji. Z Aniołkami Matusińskiego, lekkoatletkami z utytułowanej sztafety 4x400 m. Każda z młodych zawodniczek marzy, aby do nich dołączyć.

Z każdym startem szybciej biega Justyna Święty-Ersetic. Na swojej ulubionej bieżni śląskiego kolosa raciborzanka była co prawda druga, ale uzyskała najlepszy wynik w sezonie - 51,64 s. Szybsza była jedynie Amerykanka Wadeline Jonathas - 51,23 s. Dobrze spisały się także pozostałe Aniołki Matusińskiego. Trzecia była Małgorzata Hołub-Kowalik (52,15), czwarta Patrycja Wyciszkiewicz (52,27), piąta Iga Baumgart-Witan (52,32) i szósta Natalia Kaczmarek (52,68). Ta ostatnia to też gorzowianka, obecnie reprezentująca AZS AWF Wrocław.

Lesiewicz zajęła ostatnie, ósme miejsce z wynikiem 53,22 s. - To był kolejny bardzo dobry występ naszej utalentowanej zawodniczki. Start z najlepszymi paniami biegającymi na 400 metrów to następne, bezcenne doświadczenie dla Kornelii, tak istotne w rywalizacji na jedno okrążenie - stwierdził Sebastian Papuga, trener klubowy naszej lekkoatletycznej nadziei.

W biegu na 400 m przez płotki ósme miejsce zajęła niespełna 18-letnia Alicja Kaczmarek (młodsza siostra Natalii), z rekordem życiowym 59,12 s. To zawodniczka ALKS-u AJP Gorzów, której trenerem jest Tomasz Saska.

W biegu na 800 m świetnym finiszem popisała się Sofia Ennaoui, która zajęła drugie miejsce z najlepszym wynikiem w sezonie - 2.00,12. 25-latka pochodzi z Lipian, a swoje sportowe talenty zaczynała rozwijać w barwach Lubusza Słubice pod okiem szkoleniowca z Barlinka Wojciecha Szymaniaka, z którym ściśle współpracuje do dziś. Obecnie reprezentuje AZS UMCS Lublin.

Przed lekkoatletami od piątku we Włocławku główna impreza sezonu - 96. PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów, w których wystartuje ponad 500 zawodniczek i zawodników. W czasie koronawirusa, kiedy odwołano wszystkie prestiżowe zawody, polski szczyt lekkoatletyczny będzie jak małe mistrzostwa świata. Organizatorzy reklamują MP jako główne wydarzenie w polskim sporcie w tym roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej