Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ekologicznym współzawodnictwie – konkurs trwał od lipca zeszłego roku do lutego 2020 r. - uczestniczyło prawie 200 altan śmietnikowych z zabudowy wielorodzinnej. Korzystający z nich na co dzień mieszkańcy musieli zadbać o prawidłową segregację odpadów oraz czystość i porządek w pobliżu swojej altany. Natomiast pracownicy Inneko, co dwa tygodnie, odwiedzali osiedla i oceniali sytuację. Na tej podstawie powstał ranking, który wyłonił też zwycięzców konkursu.

W kategorii „Zabudowa wielorodzinna wysoka” wygrali mieszkańcy korzystający z miejsca składowania odpadów nr 107, zamieszkujący blok przy ul. Reja 4-14 na osiedlu Staszica, natomiast w kategorii „Zabudowa wielorodzinna niska” – mieszkańcy nieruchomości przy ul. Dobrej 50.

- Cieszę się, że tak liczna grupa mieszkańców wzięła udział w naszym flagowym, ekologicznym konkursie. Najsolidniejsi i najwytrwalsi uczestnicy otrzymują tytuł Ekobohaterów i mogą cieszyć się nową, estetyczną altaną śmietnikową. Jestem pewien, że dobre nawyki, jakich nabrali podczas konkursu, zostaną z mieszkańcami na dłużej i będą wzorem do naśladowania – stwierdził Łukasz Marcinkiewicz, prezes zarządu Inneko sp. z o.o.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.