Ekipie MKS na razie nie przeszkadza koronawirus, nasi najbliżsi rywale, tak jak gorzowianie, do tej pory rozegrali wszystkie cztery mecze. Ciągle jednak nie ma szans na pełną kolejkę, a np. Polonia Bytom pierwsze spotkanie ligowe rozegra dopiero w ten weekend.

Futboliści z Kluczborka wystartowali z przytupem. Kolejno pokonali na wyjeździe LKS Goczałkowice 3:2, w domu Górnik II Zabrze 2:0 i Polonię w Świdnicy 2:1. MKS zatrzymał dopiero Ruch Chorzów, który pewnie wygrał w Kluczborku 3:1.

8 czerwca 2019 r. przegraliśmy u siebie z MKS 0:1, tracąc gola w 89. minucie. Tamto spotkanie zdecydowało, że Warta spadła do czwartej ligi, a utrzymała się właśnie drużyna z Kluczborka. Nadeszła okazja na rewanż, po powrocie na ten sam szczebel rozgrywkowy po roku przerwy.

Warciarze nareszcie ruszyli z miejsca w ostatniej kolejce, pokonali Foto Higienę w Gaci 3:1. Wydaje się, że w sobotę mamy znacznie groźniejszego przeciwnika. Ciekawe jak gorzowski przedstawiciel w trzeciej lidze zaprezentuje się na jego tle. Liczymy na dobry mecz i pierwsze, domowe zwycięstwo w tym sezonie.

PROGRAM 5. KOLEJKI:

WARTA GORZÓW - MKS Kluczbork (sobota, 22 sierpnia, godz. 17, stadion przy ul. Olimpijskiej), Stal Brzeg - Foto Higiena Gać, Miedź II Legnica - Rekord Bielsko-Biała, Pniówek Pawłowice Śląskie - Lechia Zielona Góra, LKS Goczałkowice-Zdrój - Polonia Bytom, Polonia Stal Świdnica - Ślęza Wrocław, Ruch Chorzów - Piast Żmigród.

Mecze przełożone: Górnik II Zabrze - Zagłębie II Lubin (7 października), Gwarek Tarnowskie Góry - Polonia Nysa (5 grudnia).

• 1. Ruch Chorzów 4 12 14:5
  • 2. MKS Kluczbork 4 9 8:6
  • 3. Stal Brzeg 4 7 11:4
  • 4. Ślęza Wrocław 2 6 7:1
  • 5. LKS Goczałkowice Zdrój 3 6 7:4
  • 6. Zagłębie II Lubin 3 6 8:3
  • 7. ROW 1964 Rybnik 4 5 7:4
  • 8. Piast Żmigród 4 5 5:6