19 września rozpoczną się wioślarskie mistrzostwa Polski seniorów, a 9 października mistrzostwa Europy. Dwa razy medale zostaną rozdane na Malcie w Poznaniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwsze w Wałczu zjawiły się panie z wagi lekkiej – już dzisiaj. Za trzy dni dołączą panowie z wioseł krótkich, natomiast 26 sierpnia zawodnicy z wioseł długich, którzy będą mieli zaledwie sześć dni przerwy po treningach w Zakopanem.

Jeszcze dłużej w stolicy Tatr trenować będą kobiety z wagi otwartej, także Olga Michałkiewicz z AZS AWF Gorzów, i mężczyźni z wagi lekkiej – kolejno do 28 i 29 sierpnia. Obie grupy do Wałcza przyjadą 3 września.

Wszyscy będą trenowali na wodzie do 12-13 września. Później zawodniczki i zawodnicy wrócą na tydzień do klubów, by przygotować się do mistrzostw Polski seniorów w Poznaniu (19-20 września). Następnie kadrowiczów będzie czekało jeszcze jedno zgrupowanie w Wałczu, które będzie już bezpośrednim przygotowaniem do mistrzostw Europy seniorów, także na Malcie w Poznaniu (9-11 października).

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej