IMGW zapowiada na piątek znów upały. Będąc w mieście, można się schłodzić przy kurtynach wodnych. Miasto uruchomi kurtyny od godziny 11 do 19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Będzie to pięć urządzeń: na bulwarze wschodnim, na Starym Rynku, na skwerze przy dawnym Empiku, przed wejściem do dworca PKP i naprzeciw dawnej Łaźni Miejskiej.

Kurtyny są uruchamiane przy temperaturze 29 stopni Celsjusza. Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu poinformowało, że w piątek w Gorzowie temperatura maksymalna może sięgnąć 34 stopni Celsjusza. Według meteorologów, w kolejnych dniach temperatura powinna być niższa i nie będzie konieczności uruchamiania kurtyn.

W taką pogodę szczególnie uważać powinny dzieci i osoby starsze. Specjaliści radzą, żeby – jeśli nie jest to koniecznie – najlepiej nie wychodzić z domu i pić sporo wody. Pamiętajcie, żeby w plecaku albo torebce mieć butelkę wody.

Policja przypomina, że podczas upałów nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. W przypadku wystąpienia objawów przegrzania organizmu, jak: przyspieszony oddech, temperatura, nudności, zawroty głowy lub dreszcze, należy szukać pomocy, dzwoniąc pod numery alarmowe 112 lub 999.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej