Prezydent zdecydował o przeznaczeniu kolejnych 28 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłych najemców. To szansa na szybsze otrzymanie miejskiego lokum.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieszkania komunalne przeznaczone do remontu przez przyszłych lokatorów są wynajmowane po uzyskaniu pozytywnej opinii Społecznej Komisji Mieszkaniowej. Z tej możliwości mogą skorzystać osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2020, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych. Oddawanie gorzowianom mieszkań z zasobów komunalnych pod warunkiem samodzielnego remontu to jeden z elementów nowej polityki mieszkaniowej miasta, wypracowanej wspólnie przez radnych i urzędników.

Mieszkania do remontu są w różnych lokalizacjach w mieście: od Zawarcia po Piaski. Przyszły najemca dostaje od miasta szczegółowy zakres prac do wykonania. Na remont ma trzy miesiące od chwili przejęcia mieszkania.

Wykaz 28 mieszkań znajduje się na tablicy ogłoszeń w miejskim wydziale spraw społecznych przy ul. Teatralnej 26 oraz w głównym budynku magistratu przy ul. Sikorskiego 3-4. Wykaz można znaleźć również TUTAJ.

Chętni powinni składać oferty do końca sierpnia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem