Ustawa wywołała bardzo duże kontrowersje. To od wczoraj jeden z głównych tematów w Polsce. PiS wprowadził zmiany ramię w ramię z opozycją, w ekspresowym tempie. Politycy na sejmowych korytarzach unikali dziennikarzy. Podwyżki krytykuje bardzo wielu Polaków, a także komentatorów życia politycznego.
We wczorajszym głosowaniu wzięło udział 434 posłów. Projekt poparło 386 osób, a sprzeciwiło się zaledwie 33. Od głosu wstrzymało się 15, a 26 posłów nie głosowało.
Przeciwko podwyżkom w całości zagłosował tylko jeden klub - Konfederacja. Przeciwko byli też pojedynczy posłowie z innych klubów.
Wśród posłów Koalicji Obywatelskiej projektowi sprzeciwiło się dziewięcioro posłów, z Lewicy siedmioro, a z PSL-Kukiz sześcioro. Z Konfederacji wszyscy (11 posłów) byli przeciw.
Podwyżkom sprzeciwiło się troje lubuskich posłów: Tomasz Aniśko z Koalicji Obywatelskiej, Jolanta Fedak z PSL i Krystian Kamiński z Konfederacji.
Wyniki głosowania w sprawie podwyżek Fot. Sejm RP
Jak głosowali wszyscy lubuscy posłowie? Poniżej zestawienie.
- 1. Tomasz Aniśko (KO) - przeciw
- 2. Marek Ast (PiS) - za
- 3. Jolanta Fedak (PSL) - przeciw
- 4. Krystian Kamiński (Konfederacja) - przeciw
- 5. Anita Kucharska-Dziedzic (Lewica) - za
- 6. Jacek Kurzępa (PiS) - za
- 7. Jerzy Materna (PiS) - za
- 8. Katarzyna Osos (KO) - za
- 9. Elżbieta Płonka (PiS) - za
- 10. Krystyna Sibińska (KO) - za
- 11. Waldemar Sługocki (KO) - za
- 12. Bogusław Wontor (Lewica) - za
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.