Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Park Kopernika szczególnie ulubiony jest przez biegaczy. Zarówno amatorzy biegania, jak i spacerowicze muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość. W parku trwa teraz remont ścieżek.

Chodzi o tę asfaltową, łączącą ul. Walczaka z ul. Piłsudskiego, a także alejki o naturalnej nawierzchni biegnące wzdłuż głównej alei parku, prowadzące do fontanny oraz jej trzech odnóg w kierunku ul. Piłsudskiego. Niestety tym razem nie będzie jeszcze remontowana parkowa fontanna. Wykonawca zasieje natomiast ponad 2 ha trawników i posadzi 0,6 ha krzewów. Posadzone zostaną również byliny. Łącznie do obsadzenia nową roślinnością jest ponad 3 ha, głównie wzdłuż alejek i przy pergolach.

Planowany termin zakończenia prac w parku Kopernika to koniec września 2020 r. Remont jest dofinansowany z funduszy unijnych i kosztuje ponad 3,2 mln zł. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.