Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Powstający na terenie szpitala budynek będzie miał obszerną salę z 32 stanowiskami do chemioterapii, pomieszczenie do kompletowania leków, 3 gabinety lekarskie i 2 zabiegowe oraz poczekalnię dla maksymalnie 50 pacjentów. Dzienny pododdział chemioterapii zajmie powierzchnię 609 m kw. Koszt budowy wyniesie ponad 5 mln zł; kwotą 3 mln zł inwestycję dofinansował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Budowę prowadzi firma LK Inwest Sp. z o.o. z Wrocławia.

Obecnie pacjenci mogą korzystać z chemioterapii w gorzowskim szpitalu na pododdziale Oddziału Onkologii Klinicznej i Radioterapii. Uruchomienie Ośrodka Radioterapii spowodowało, że w szpitalu jest większe zapotrzebowanie na chemioterapię w trybie dziennym. Tymczasem jest tam tylko 14 stanowisk. Ale to niejedyny powód rozbudowy. Obecnie pododdział jest znacznie oddalony od oddziału, a to utrudnia racjonalne dysponowanie personelem medycznym.

Wizualizacja nowego budynku pododdziału dziennej chemioterapii w szpitalu w GorzowieWizualizacja nowego budynku pododdziału dziennej chemioterapii w szpitalu w Gorzowie Fot. Materiały prasowe WSzW w Gorzowie

Tworzenie dziennych oddziałów to jest tendencja światowa w leczeniu. Chemioterapia obciąża chorych fizycznie i psychicznie, dlatego potrzebują naprawdę dobrych warunków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nuklearne oczy dla onkologii

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Milion kłębuszków niezbędnych do życia

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Urolog musi zdążyć przed rakiem

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.