Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę teatr zaprasza na Stary Rynek, gdzie w ramach programu „Dobry wieczór, Gorzów!” o godz. 19 wystąpi Katarzyna Jamróz. Jej recital poświęcony jest wspaniałym kobietom, które za wcześnie odeszły, pozostawiając po sobie wspaniałe piosenki i tęsknotę za ich talentem.

Na pierwszą część recitalu składają się słynne pieśni Edith Piaf, część druga to podróż sentymentalna przez losy Anny Jantar, Hanki Ordonówny, Dalidy, Judy Garland, Evy Cassidy, Agnieszki Osieckiej.

Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta

Katarzyna Jamróz jest absolwentką krakowskiej PWST. Debiutowała w roku 1993 na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła Grand Prix, a jej brawurowe wykonanie utworu tytułowego z musicalu „Kabaret” zachwyciło jury oraz krytyków.

Przez wiele lat była niekwestionowaną gwiazdą krakowskiego kabaretu Loch Camelot. Występowała też gościnnie w Piwnicy pod Baranami. Zagrała w wielu filmach i serialach. Znana jest również telewidzom z licznych występów w programach rozrywkowych.

W niedzielny wieczór,na powrót w teatrze letnim (godz. 20.30), skosztujemy „Kolacji na cztery ręce” w reż. Jana Tomaszewicza. To swego rodzaju „duet impossible” Haendla i Bacha i pasjonująca, błyskotliwa dowcipna rozmowa dwóch geniuszy, wymyślona przez niemieckiego muzykologa i autora Paula Barza.

„Piaf i inne”, recital Katarzyny Jamróz – sobota, 15 sierpnia, godz. 19 scena na Starym Rynku.

„Kolacja na cztery ręce”, reż. Jan Tomaszewicz – niedziela, 15 sierpnia, godz. 20.30, Scena Letnia w Teatrze im. J. Osterwy.

Wstęp na przedstawienia wolny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.