Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Waldemar Rychły to muzyk, kompozytor i aranżer. Razem z bratem Maciejem stworzył legendarny Kwartet Jorgi, który był pionierem dzisiejszej sceny folkowej w Polsce. Z kwartetem zagrał setki koncertów w Polsce, ale też współpracował z teatrami, pisał muzykę do filmów. Inspiruje się zarówno klasyką, jak i jazzem i folklorem z różnych stron świata.

W składzie Waldemar Rychły (gitara) i Przyjaciele (Sandra Haniszewska-Kubasik, skrzypce i Krzysztof Kubasik, wiolonczela) prezentują na żywo aranżacje jego muzyki filmowej czy teatralnej.

Fot. materiały organizatora

Mieliśmy już w Gorzowie okazję usłyszeć artystę m.in. podczas seansu z cyklu „Film niemy z muzyką na żywo”. Waldemar Rychły zilustrował muzycznie film „Cyganka Aza” oparty na motywach powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego „Chata za wsią”. Inspirowały go motywy cygańskie oraz melodie ludowe zapisane przez Oskara Kolberga w 36. tomie „Wołyń”.

Tym razem w ramach cyklu „Kultura z wysoka” usłyszymy kompozycje oparte na tradycji wielkopolskiej oraz kresowej – od Huculszczyzny po Litwę. Ludowe motywy Rychły łączy z muzyką klasyczną, rockową ekspresją i jazzową improwizacją.

Koncert w sobotę, 15 sierpnia o godz. 21 w parku Siemiradzkiego. Wstęp wolny

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.