W zamian za sobotę 15 sierpnia, która ustawowo jest dniem wolnym od pracy, ZUS zamknie swoje oddziały w innym dniu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

1W tę sobotę obchodzimy święto kościelne, czyli uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znaną też jako Matki Boskiej Zielnej, oraz państwowe święto Wojska Polskiego.

– Zgodnie z Kodeksem pracy dzień wolny za święto w sobotę pracodawca ma obowiązek oddać pracownikowi w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym to święto wypada. Zakład Ubezpieczeń Społecznych jako dzień wolny od pracy w zamian za 15 sierpnia wyznaczył piątek, 14 sierpnia – informuje Agata Muchowska, rzeczniczka lubuskiego ZUS-u.

14 sierpnia nie skorzystamy z usług w placówkach zakładu oraz obsługi telefonicznej. Czynna będzie za to Platforma Usług Elektronicznych, czyli PUE ZUS. – Całodobowo wciąż działać będzie specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym – dodaje Muchowska.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej