Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Gorzowie jest obecnie 29 przedszkoli, 20 szkół podstawowych oraz 23 szkoły ponadpodstawowe. Jak informuje miejski wydział edukacji, w przedszkolach prowadzone są drobniejsze prace, takie jak wymiana podłóg w salach zabaw, czy odświeżanie sufitów. W Przedszkolu nr 18 trwa remont kuchni, w Przedszkolu nr 23 odnowiono taras zewnętrzny, natomiast w Przedszkolu nr 33 remontowana jest mała sala gimnastyczna oraz sala do tenisa stołowego.

Większe remonty prowadzone są w szkołach. W Szkole Podstawowej nr 9 zmodernizowano schody od głównego wejścia do budynku, od strony ulicy Nowej. Przebudowano też wejście i system odwodnienia. Wewnątrz trwa właśnie także renowacja ścian i sufitów korytarzy.

W I LO remontowane są sufity w korytarzach na parterze i I piętrze w części bloku sportowego, a także w auli szkoły na I piętrze, w kawiarence oraz w sali rekreacyjno-zastępczej.

Natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 prowadzony jest remont w sali dydaktycznej, w bibliotece szkolnej oraz pracowni komputerowej.

W Zespole Szkół Budowlanych i Samochodowych trwa docieplanie dachu budynku internatu oraz modernizacja wentylacji w internacie. W Zespole Szkół Specjalnych nr 14 odnowiono podłogę w sali gimnastycznej. Wymieniono także podłogę w świetlicy i salach lekcyjnych.

W Zespole Szkół Ekonomicznych wymieniane jest pokrycie dachu na małej sali gimnastycznej, a w Centrum Kształcenia Zawodowego prowadzone są remonty sal dydaktycznych, klatek schodowych, ścian i sufitów w dziesięciu pracowniach.

Trwa rozbudowa SP nr 20 w GorzowieTrwa rozbudowa SP nr 20 w Gorzowie Fot. Jan Wojtanowski/Urząd Miasta Gorzowa

Warto przypomnieć, że trwa również rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 20. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie. Teraz ocieplane są ściany zewnętrzne, układane płytki na ścianach i posadzkach w sanitariatach, trwa montaż instalacji wentylacyjnej, elektrycznej oraz wewnętrznej stolarki. Prace prowadzone są także na zewnątrz; układane są krawężniki drogi pożarowej, chodniki, ustawiane ławki. W nowym dwukondygnacyjnym skrzydle szkoły będzie m.in. sala gimnastyczna, pracownie nauczania początkowego oraz sala konferencyjna.

Kolejna duża inwestycja to modernizacja budynku przy ul. Bema, przejęte przez Zespół Szkół Gastronomicznych po mieszczącym się tam do niedawna Liceum Sztuk Plastycznych. Budynek mieści się naprzeciwko nowo wybudowanego budynku Sali Konferencyjnej ZSG. Prace potrwają 7 miesięcy, a z budynku będzie korzystać 200 uczniów. Projekt obejmuje kompleksową modernizację związaną z utworzeniem 9 sal dydaktycznych, gabinetów specjalistów, przebudowę klatek schodowych, pomieszczeń administracyjnych i sanitariatów.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.