Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Centralny Punkt Obioru Wyników będzie się znajdował w nieczynnej od kilku lat portierni przed głównym budynkiem szpitala (przy wjeździe do różnych szpitalnych obiektów, jak np. Ośrodek Radioterapii czy Oddział Rehabilitacji i in. Zaczęły się już prace dostosowujące obiekt do jego nowego przeznaczenia.

- Od kiedy uruchomiliśmy system automatycznego otwierania szlabanu, portiernia stała nieużywana. Teraz wykorzystamy ją do nowego celu. W dobie pandemii chcemy ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia. Liczba chorych na COVID-19 nie maleje, a specjaliści mówią o tym, że jesienią możemy mieć do czynienia z drugą falą zakażeń – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Adaptacja dawnej portierni  szpitalnej na Centralny Punkt Odbioru WynikówAdaptacja dawnej portierni szpitalnej na Centralny Punkt Odbioru Wyników Fot. Materiały prasowe WSzW w Gorzowie

W budynku portierni trzeba wymienić okna, pomalować wnętrze i zapewnić dostęp do sieci komputerowej. Remont się już rozpoczął, choć szpital czeka jeszcze na wycenę niektórych elementów.

- W tym punkcie odbioru nie będą przechowywane wyniki. Będą one na miejscu drukowane. Jest to możliwe dzięki wprowadzonemu przez lecznicę elektronicznemu systemowi obsługi pacjenta, w którym prawie wszystkie czynności związane z pobytem pacjenta na terenie naszej placówki odbywają się w szpitalnej sieci – dodaje Surowiec.

Aby odebrać wyniki, podobnie jak obecnie trzeba będzie okazać dowód tożsamości lub upoważnienie.

Poza osobistym odbiorem wyników badań jest jeszcze możliwość skorzystania z systemu e-rejestracja, który lecznica uruchomiła przed kilkoma miesiącami. System umożliwia nie tylko dostęp do wyników badań laboratoryjnych i radiologicznych, ale także zapisanie się do wybranych przyszpitalnych poradni specjalistycznych.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.