Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jako pierwszy w tym miesiącu, w czwartek, 6 sierpnia o godz. 13 i 18, zaprezentowany zostanie „Ikar. Legenda Mietka Kosza” (seans z polskimi napisami). Dzieło Macieja Pieprzycy, w którym Dawid Ogrodnik wciela się w geniusza jazzowego, przypadnie do gustu wszystkim melomanom.

 

W czwartek, 13 sierpnia widzowie zobaczą thriller „Ukryta gra”. Akcja filmu rozgrywa się w czasie zimnej wojny. Amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi.

 

Tydzień później (20 sierpnia) zaprezentowana zostanie przebojowa komedia „Na bank się uda” w reżyserii Szymona Jakubowskiego. Ten tytuł z pewnością rozbawi wszystkich fanów przewrotnych kryminałów.

 

Ostatni w tym miesiącu pokaz odbędzie się 27 sierpnia. Widzowie zobaczą wówczas nominowany do Oscara film Jana Komasy „Boże Ciało” w wersji z polskimi napisami. W rolę Daniela, przewodnika małomiasteczkowych dusz, brawurowo wcielił się Bartosz Bielenia, nagrodzony na gdyńskim Festiwalu Filmowym.

 

„Kultura Dostępna w kinach” to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Dzięki dostępności kin w całym kraju oraz przystępnej cenie biletu (tylko 10 złotych) projekt zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina.

Szczegóły oraz opcja zakupu biletów na czwartkowe seanse w gorzowskim kinie Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.