W miniony weekend skończył się 26. Pol'and'Rock, nazwany Najpiękniejszą Domówką Świata. Festiwal z powodu koronawirusa odbył się online.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

26. Pol’and’Rock w wersji online rozpoczął się w czwartek, a skończył w nocy z soboty na niedzielę. Jurek Owsiak nazwał festiwal Najpiękniejszą Domówką Świata. Tysiące woodstockowiczów śledziły relacje z imprezy w internecie, wiele osób spotykało się na specjalnych domówkach.

Choć tegoroczna edycja była jedynie namiastką festiwalu z Kostrzyna, organizatorzy bardzo się starali, by zapewnić woodstockowiczom jak najwięcej atrakcji i emocji. W studiu w Warszawie przygotowali prawdziwą scenę, na której na żywo występowali muzycy. Były też spotkania Akademii Sztuk Przepięknych. Każdy koncert oglądała w studiu niewielka grupa fanów, przez co muzycy nie mieli wrażenia, że grają jedynie do kamery.

Ile osób oglądało 26. Pol’and’Rock? – Najpiękniejsza Domówka Świata na wszystkich transmisjach online do godz. 20 w sobotę odnotowała ponad 3,3 mln wyświetleń. Strona www.polandrockfestival.pl osiągnęła ponad 300 tys. wejść od początku festiwalu – informuje WOŚP, czyli organizator Pol’and’Rock. W rzeczywistości wyświetleń było na pewno więcej, bo festiwal skończył się w nocy z soboty na niedzielę.

– To były niesamowite trzy dni, pełne niesamowitych emocji dzięki spotkaniom, jakie odbyły się na scenie ASP, koncertom na Dużej Scenie oraz dzięki domówkom, z którymi była okazja się połączyć podczas ponad 70-godzinnej transmisji online. Łączny czas wyświetleń transmisji spotkań ASP na YouTubie oraz Facebooku wyniósł ponad 40 tys. godzin. Każdego dnia rozmowy oglądało kilkadziesiąt tysięcy osób – tłumaczy WOŚP.

Muzycznymi gwiazdami 26. Pol’and’Rock byli m.in. Renata Przemyk, Jelonek, Acid Drinkers, Raz Dwa Trzy, Happysad, Big Cyc, Dr Misio, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Hunter, Ania Rusowicz, Nocny Kochanek i Cyrk Deriglasoff.

Gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych byli m.in. Majka Jeżowska, Joanna Kulig, Dorota Wellman, Tomasz i Marek Sekielscy, Andrzej Mleczko, Wojciech Mann i Janusz Gajos.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej