Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Personel medyczny tych oddziałów oraz pacjenci zostali już poddani testom na obecność COVID-19. Dodatkowo zawieszenie przyjęć służy eliminacji ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Teraz już można odetchnąć. Szpital wznowił przyjęcia. - Przyjęcia na oddziały neurologii oraz rehabilitacji neurologicznej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostają wznowione 31 lipca od godziny 14. Testy na obecność COVID-19 wśród pacjentów i personelu medycznego dały wynik negatywny. Mało tego - na pacjentów i personel oddziałów nie nałożono kwarantanny – poinformował Robert Surowiec, wiceprezes szpitala. 

Zarząd gorzowskiego szpitala już wcześniej wdrożył też tryb badania na obecność COVID-19 u pacjentów przenoszonych między oddziałami. Jest to procedura niestandardowa, nieobowiązkowa. Jak się okazało, zwiększająca bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Niestety oprócz dobrych wieści ze szpitala w Gorzowie, są też smutne z regionu: zmarła kolejna osoba zarażona koronawirusem. To 91-letnia kobieta, mieszkanka powiatu wschowskiego.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.