W sobotę kolejny koncert z serii "Miej czas na koncerty". Wystąpi duet Karaś-Rogucki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Erotyki motoryzacyjno-katastroficzne i duet dwóch pokoleń

W sobotę kolejny koncert z serii „Miej czas na koncerty”. Wystąpi duet Karaś-Rogucki

Ten elektryzujący, międzypokoleniowy duet powstał po zawieszeniu działalności przez zespoły Coma i The Dumplings, w których grali. Współpraca muzyków rozpoczęła się podczas nagrywania coveru T.Love „1996”. Artyści postanowili zresztą niedawno przypomnieć tę piosenkę. Okazuje się, że tekst, który opisywał polską rzeczywistość przed laty, nadal jest boleśnie aktualny.

Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami. Obaj dopieszczają muzykę, określaną przez siebie jako „erotyki motoryzacyjno-katastroficzne”.

Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci albumu, który ukazał się na początku tego roku.

Karaś/Rogucki, sobota , godz. 21, Amfiteatr MCK. Bilety 45 zł, wyłącznie poprzez Abilet, wraz z biletem konieczne jest wypełnione oświadczenie zdrowotne.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem