Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spółka Inneko SPZ, administrująca gorzowską nekropolią, kupiła już małą śmieciarkę. Dzięki niej będzie mogła sprawnie opróżniać pojemniki na odpady.

Nowa śmieciarka przystosowana jest do obsługi pojemników o pojemności od 110 do 1100 litrów. Dzięki temu sprzętowi, niezależnie od harmonogramu wywozu Związku Celowego Gmin MG-6, będzie można dostosować częstotliwość opróżniania pojemników do potrzeb na cmentarzu. Mniejszy pojazd zminimalizuje także ryzyko uszkodzeń nagrobków oraz infrastruktury, które jest przy obsłudze cmentarza przez tradycyjne śmieciarki.

– Aby ułatwić prawidłową segregację, przy obu bramach cmentarza umieścimy tablice informacyjne oraz w odpowiedni sposób oznaczymy pojemniki – poinformowała Karolina Rzepecka, dyrektor Inneko SPZ.

Fot. Inneko SPZ

Segregacja, jak na terenie całego Związku Celowego MG-6, będzie polegać na wydzieleniu odpadów: biodegradowalnych (gałęzie, trawa, liście, kwiaty bez doniczek, naturalne wieńce), papieru (papier, karton, tektura), tworzyw sztucznych oraz metali (folie opakowaniowe, plastikowe oraz metalowe elementy zniczy, elementy wieńców z tworzyw sztucznych, plastikowe doniczki bez ziemi), szkła (znicze szklane bez parafiny oraz plastikowych elementów, słoiki, wazony szklane, butelki) oraz odpadów pozostałych po segregacji (piasek, ziemia, znicze i wkłady z parafiną, wieńce trwale złączone z tworzywami oraz metalem).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.