Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

CZYTAJ TAKŻE: Są nowi chorzy na koronawirusa w Lubuskiem, pochodzą z sześciu powiatów

Jak informuje Robert Surowiec, pacjentka miała 90 lat i trafiła do szpitala zakaźnego w Gorzowie w ciężkim stanie. - Cały zespół szpitala robił, co mógł, by uratować jej życie. Niestety tym razem przegrali tę nierówną walkę. To dla nas ogromna tragedia. Każda śmierć to moment, z którym nie możemy się pogodzić. Tak jest i tym razem. Rodzinie, przyjaciołom w imieniu całego szpitalnego zespołu składam najszczersze wyrazy współczucia - pisze wiceprezes szpitala.

To już druga osoba, która zmarła na COVID-19 w Lubuskiem. We wschowskim Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym 12 lipca wirusa zdiagnozowano u 42 pacjentów i pracowników, potem u kolejnych dziewięciu pacjentów i dwóch pracownic zakładu. Zmarła wtedy też jedna z pacjentek. 91-latka, która miała choroby współistniejące.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.