Dziś w nocy zostanie przywrócony ruch na ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Pocztowej do ul. Garbary.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W nocy z 17 na 18 lipca wykonawca przebudowy ulicy Sikorskiego wprowadzi docelową już organizację ruchu na tej ulicy. Chodzi o odcinek od ul. Pocztowej do Garbary, który zostanie dopuszczony do ruchu w obu kierunkach.

Po remoncie przywrócony zostanie też pierwotny kierunek ruchu na ul. Pocztowej sprzed remontu. Kierowcy będą mogli więc jechać od ul. Chrobrego do ul. Sikorskiego wyłącznie w jednym kierunku. Podobnie jednokierunkowa będzie ul. Stara, a przejazd tą ulicą będzie możliwy w kierunku od ul. Strzeleckiej do ul. Pocztowej.

Przypomnijmy, że właśnie trwa także przebudowa ul. Spichrzowej, która jest zamknięta na odcinku od ulicy Chrobrego do Garbary. Z tego względu nie planuje się zmian na ul. Młyńskiej, która w dalszym ciągu pozostanie drogą dwukierunkową, bez możliwości parkowania na jezdni.

- Nie ulegnie zmianie ruch na ul. Sikorskiego na odcinku od Dworcowej i Orląt Lwowskich do Garbary. Obecnie prowadzone są tam jeszcze prace. Wykonawca planuje oddać ten odcinek dla ruchu pod koniec przyszłego tygodnia – informuje Krzysztof Kropiński, z miejskiego wydziału dróg. - Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych – apeluje.

Warto przypomnieć, że po przebudowie ul. Sikorskiego utworzone zostaną dwie nowe strefy „TEMPO 30”: strefa wschodnia centrum, ograniczona ulicami Spichrzowa – Chrobrego – Jagiełły – Hejmanowskiej, w tej strefie dodatkowo znajduje się ciąg oznakowany jako strefa zamieszkania, obejmujący ul. Wełniany Rynek i Hawelańską oraz strefa zachodnia centrum, ograniczona ulicami Spichrzowa - Składowa - Chrobrego - Jancarza – Estkowskiego i parkiem Wiosny Ludów.

Utrzymana zostanie również strefa „20” na ulicach: Zaułek, Łużycka i Łazienki, która została wprowadzona po przebudowie tej ostatniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem