Z wrocławianami na "Jancarzu" pojedziemy nie w najbliższą niedzielę, a we wtorek, 28 lipca. Bez przeszkód w najbliższych pojedynkach ligowych będziemy mogli korzystać z "gościa" Australijczyka Jacka Holdera. Wkrótce poznamy decyzję, co z przerwanym meczem Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z częstochowianami nasi żużlowcy walczyli na swoim torze w piątek, 3 lipca. Jechali najlepszy mecz w tym sezonie, prowadzili po 10. wyścigach 32:28. Niestety, w tym momencie spotkanie zostało przerwane, bo zapaliła się rozdzielnia prądu i nie było szans, aby tę poważną awarię usunąć.

- To nie była jakaś wielka awaria, ale na pewno kłopotliwa - powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządzającego gorzowskim stadionem żużlowym. - Musimy rozdzielnię porządnie odtworzyć, w takich sprawach nie może być pośpiechu. Potrzebujemy około trzech tygodni, aby stadion znów był w pełni dostępny, zatem meczu Stali z Wrocławiem według terminarza nie da się rozegrać.

Mówiło się, że żużlowcy obu drużyn jednak pojadą 19 lipca, ale zostanie zamieniony gospodarz tego pojedynku. Takie rozwiązanie Stali i Sparcie nie było na rękę, bo obie ekipy wykorzystują przepis o „gościu” z niższej ligi i korzystają z braci Holderów, a w najbliższą niedzielę to byłoby niemożliwe, bo mecz ligowy ma ich Apator Toruń.

Ostatecznie PGE Ekstraliga zdecydowała, aby zostawić mecz w Gorzowie, ale przesunąć go na wtorek, 28 lipca, na godz. 19.30. W związku z tym w najbliższą niedzielę, pojedynek Unii Leszno z Falubazem Zielona Góra odbędzie się nie o godz. 16.30, a o 19.15.

Dzisiaj Sparta Wrocław pochwaliła się umową z kolejnym „gościem”, Szwedem Oliverem Berntzonem ze Startu Gniezno.

Przypomnijmy, że w sezonie 2020 w składzie każdej drużyny można zgłosić jednego lub dwóch zawodników biorących udział w danych zawodach jako »gość« (każdy z zespołów może mieć ich w kadrze dowolną liczbę). Dwóch takich zawodników może być zgłoszonych do meczu wyłącznie w przypadku, gdy u co najmniej jednego zawodnika spośród pięciu z najwyższymi średnimi indywidualnymi, w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu, stwierdzony zostanie pozytywny wynik na obecność koronowirusa.

Wiemy już, że w najbliższy piątek, 17 lipca zostanie przedstawiona pełna informacja na temat posiedzenia Komisji Orzekającej Ligi, w związku z przerwanym meczem Stal - Włókniarz.

Stalowcy mają chwilę oddechu, parę dodatkowych dni na przygotowania, wyjście z kryzysu. Potem czeka ich bardzo pracowity, ostatni tydzień miesiąca. 26 lipca mecz w Grudziądzu, 28 lipca pojedynek z Wrocławiem i 31 lipca, otwierające rundę rewanżową spotkanie w Lesznie.

Jeśli trener Stanisław Chomski będzie dalej na niego stawiał, to żaden z tych terminów nie koliduje „gościowi” Jackowi Holderowi. Mamy jednak nadzieję, że jednocześnie znacznie wyższą formę będą prezentować Krzysztof Kasprzak, Niels Kristian Iversen czy Szymon Woźniak, a Stal w sierpniu na stałe przestaniemy umieszczać na ostatnim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi.

PROGRAM 6. KOLEJKI:

piątek, 17 lipca

godz. 18, Eleven Sports PGG ROW Rybnik - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 20.30, Eleven Sports Motor Lublin - MrGarden GKM Grudziądz

niedziela, 19 lipca

godz. 19.15, nSport+ Fogo Unia Leszno - RM Solar Falubaz Zielona Góra

wtorek, 28 lipca

godz. 19.30, nSport+ MOJE BERMUDY STAL GORZÓW - Betard Sparta Wrocław

  • 1. Fogo Unia Leszno 5 10 +68
  • 2. RM Solar Falubaz Zielona Góra 5 7 +5
  • 3. Motor Lublin 5 6 +12
  • 4. Eltrox Włókniarz Częstochowa 4 6 +56
  • 5. Betard Sparta Wrocław 5 5 +4
  • 6. MrGarden GKM Grudziądz 5 2 -18
  • 7. PGG ROW Rybnik 5 2 -91
  • 8. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 4 0 -36

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy. W tym roku nie będzie meczów barażowych, a więc ekipy z miejsc 5-7 zostają w lidze.

PROGRAM 7. KOLEJKI:

piątek, 24 lipca

godz. 18, Eleven Sports Betard Sparta Wrocław - PGG ROW Rybnik

godz. 20.30, Eleven Sports RM Solar Falubaz Zielona Góra - Motor Lublin

niedziela, 26 lipca

godz. 16.30, nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

godz. 19.15, nSport+ Eltrox Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno

PROGRAM 8. KOLEJKI:

piątek, 31 lipca

godz. 18, Eleven Sports RM Solar Falubaz Zielona Góra - PGG ROW Rybnik

godz. 20.30, Eleven Sports Fogo Unia Leszno - MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

niedziela, 2 sierpnia

godz. 16.30, nSport+ MrGarden GKM Grudziądz - Eltrox Włókniarz Częstochowa

godz. 19.15, nSport+ Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 min wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej