Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Gorzowie do godz. 17 poszło do urn 51,91 proc. uprawnionych do głosowania. Dla porównania: u naszych sąsiadów z południa zagłosowało 57,24 proc. zielonogórskich wyborców i to jest jeden z najlepszych wyników w kraju.

Z wynikiem 49,91 proc. województwo lubuskie aktualnie zajmuje trzecie od końca miejsce w kraju. Niżej są województwa opolskie i warmińsko-mazurskie.

Przypomnijmy: w pierwszej turze w Gorzowie frekwencja wyniosła 64,47 proc., a w województwie lubuskim – 61,41 proc.

Frekwencja na godz. 17 w Polsce wynosi 52,10 proc. W pierwszej turze o tej porze głosowało 47,89 proc. Zagłosowało o 1,129 mln osób więcej niż dwa tygodnie temu o tej porze.

Dotychczas najwyższa frekwencja w wyborach prezydenckich była w 1995 r., w drugiej turze zagłosowało 68,2 proc. uprawnionych.

Pamiętajmy, że głosowanie w wyborach prezydenckich odbywa się przy zachowaniu rygorów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Lokale wyborcze są czynne do godz. 21.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.