Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W Gorzowie do godz. 12 poszło do urn 26,10 proc. uprawnionych do głosowania. Dla porównania, u naszych sąsiadów z południa, zagłosowało 28,17 proc. zielonogórskich wyborców.

Z wynikiem 22,71 proc. woj. lubuskie aktualnie zajmuje przedostatnie miejsce w kraju. Niżej jest tylko Opolszczyzna. Nad Lubuskiem uplasowała się Wielkopolska.

Frekwencja na godzinę 12 w Polsce wynosi 24,73 proc., w pierwszej turze o tej porze głosowało 24,08 proc. W skali całego kraju do południa zagłosowało o 100 tys. wyborców więcej niż w pierwszej turze.

W Gorzowie uprawnione do głosowania są 89 362 osoby. To o 1,5 tys. osób mniej niż w pierwszej turze. Wiąże się to zapewne z wyjazdami wakacyjnymi i wczasowicze będą głosować w innych obwodach. W powiecie gorzowskim zarejestrowanych jest 53 361 wyborców, to o niespełna tysiąc mniej niż przed dwoma tygodniami. W całym Lubuskiem głosować może 758 910 uprawnionych wyborców w 720 obwodach.

Pamiętajmy, że głosowanie w wyborach prezydenckich odbywa się przy zachowaniu rygorów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Lokale wyborcze czynne są do godz. 21.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.