Wybory prezydenckie 2020. To już ostatnie dni kampanii wyborczej. W środę do województwa lubuskiego przyjeżdżają Barbara Nowacka, Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski. Sprawdźcie, w których miastach ich spotkacie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szymon Hołownia w pierwszej turze w Lubuskiem zrobił świetny wynik – prawie 18 proc. (krajowy rezultat to niespełna 14 proc.). W Gubinie Hołownia dostał blisko 27 proc. Bardzo dobrze wypadł w Łęknicy, Zbąszynku, Tuplicach i Brodach – przekraczał 20 proc.

Szymon Hołownia znów rusza w trasę po Polsce – zapowiada jego sztab. Objazd zaczyna od województwa lubuskiego. I nie ma zaskoczenia – pierwsze spotkanie zaplanował w środę 8 lipca w Gubinie (godz. 15.30-16.30 na Wyspie Teatralnej). Wieczorne natomiast w Gorzowie w godz. 19-20 na błoniach przy amfiteatrze (w razie niepogody sala LOWES-u, I piętro).

W środę Rafała Trzaskowskiego w kampanii będzie wspierać Barbara Nowacka, posłanka Koalicji Obywatelskiej i szefowa Inicjatywy Polskiej.

Nowacką spotkamy na zielonogórskim deptaku (godz. 9.30), w Gorzowie podczas spotkania z Rafałem Trzaskowskim (godz. 12), w Międzyrzeczu (godz. 14.30), Świebodzinie (godz. 15.45) i Sulechowie (godz. 16.45).

Rafał Trzaskowski w Gorzowie, o godz. 12 spotka się z mieszkańcami naszego miasta na Starym Rynku.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich w województwie lubuskim wygrał właśnie Rafał Trzaskowski. Otrzymał 36,94 proc. głosów. Drugi był Andrzej Duda, na którego zagłosowało 34,19 proc. wyborców. Szymon Hołownia miał trzeci rezultat – 17,87 proc. W niedzielę, 12 lipca Duda i Trzaskowski zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej