Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Dobry Wieczór Gorzów” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Zjednoczonych Sił Kultury, czyli miejskich i wojewódzkich instytucji kultury: Miejskiego Centrum Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Teatru im. Juliusza Osterwy, Filharmonii Gorzowskiej, Miejskiego Ośrodka Sztuki, Jazz Clubu pod Filarami oraz Muzeum Lubuskiego.

W każdy wakacyjny weekend - w soboty od godziny 19, a w niedzielę od godziny 17 - na Starym Rynku, na scenie plenerowej występować będą gorzowscy artyści. Pierwszy weekend już za nami.

'Dobry Wieczór Gorzów''Dobry Wieczór Gorzów' Fot. Łukasz Kulczyński/Urząd Miasta Gorzowa

W miniony weekend gorzowianie mieli okazję posłuchać muzyki gorzowskich filharmoników w programach „Od Mozarta do Adele” oraz „Przeboje prosto z ekranu” z wiązanką utworów z seriali telewizyjnych, a w spektaklu „Po prostu miłość” zaprezentowali się aktorzy z Teatru im. Juliusza Osterwy: Marzena Wieczorek, Michał Anioł, Artur Nałkowski i Joanna Rossa, przy wsparciu dyrektora Jana Tomaszewicza. W niedzielny wieczór gorzowskiej publiczności dała się poznać Julia Bury, młoda wokalistka, pianistka, stypendystka Prezydenta Miasta Gorzowa.

- To nowe otwarcie centrum, Starego Rynku i deptaka - mówił podczas inauguracji w sobotni wieczór prezydent Jacek Wójcicki, pomysłodawca i promotor projektu. - Bardzo chcemy, by centrum Gorzowa na nowo ożyło, by mieszkańcy znaleźli tu swoje miejsce do odpoczynku i relaksu, a muzyka niech będzie pretekstem, by dobrze rozpocząć wieczór - dodał.

Galerię zdjęć z pierwszego weekendu na Starym Rynku można obejrzeć TUTAJ

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.