To będzie pierwszy kameralny koncert na żywo w Sejfie, a raczej w wersji "outdoor". czyli na dworze. Na początek w poniedziałkowy wieczór trio z włoskiego kolektywu Pietra Tonale.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pietra Tonale to włoski kolektyw z Turynu, oryginalnie tworzy go 20 muzyków. Projekt koncentruje się na tworzeniu i interakcji między muzyką improwizowaną i skomponowaną. Od 2016 roku projekt Pietra Tonale nawiązał szereg współpracy z festiwalami, klubami i muzykami w całej Europie. A podczas obecnej trasy koncertowej kolektyw jest reprezentowany przez trio.

Paolo Possidente, Simone Farò i Filippo Gillono to trzej włoscy muzycy pracujący nad improwizacją oraz wolną kompozycją na żywo. Ich muzyka tworzy hipnotyzującą atmosferę, raz przypomina odgłosy morza, innym razem kompleksu przemysłowego.

W Sejfie w poniedziałek, 6 lipca, zagrają: Paolo Possidente (perkusja), Simone Farò (gitara) i Filippo Gillono (gitara). Start o godz. 19.30, donacja dla muzyków: 15 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem