Dalej nie będzie łatwiej, bo niepokonany lider PGE Ekstraligi z Częstochowy wystawi aż pięciu żużlowców z aktualnej listy top 20 ekstraklasy. Stal Gorzów w tej chwili ma tam jedynie Zmarzlika. Wiara jednak umiera ostatnia. Mecz na "Jancarzu" w piątek, 3 lipca, o godz. 20.30.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z uwagą trzeba też śledzić prognozy pogody, bo od początku rozgrywek deszcz jest poważnym graczem, jeśli chodzi o kalendarz żużlowej ekstraklasy. W każdej kolejce mieliśmy przynajmniej jeden przełożony mecz. Na szczęście nie na jakiś odległy czas, bo ligi w innych krajach na razie nie jeżdżą, zawodnicy są skoszarowani w naszym kraju, a więc Polska mogła do tej pory korzystać właściwie z każdego terminu.

Pierwszy w średnich biegowych Duńczyk Leon Madsen – 2,733 pkt, czwarty Australijczyk Jason Doyle – 2,533 pkt, piąty Szwed Fredrik Lindgren – 2,200 pkt... Takich armat tylko możemy pozazdrościć. Dalej Włókniarz Częstochowa też ma same mocne punkty, a trener Marek Cieślak, który w niedzielę skończył 70 lat, ma komfort prowadzenia takiej ekipy. Kto wie, czy to nie jest ten sezon, gdy częstochowianie znów sięgną po ligowe złoto, a czekają na nie długo, bo od 2003 r.

Stalowcy wracają do domu, mają na koncie same porażki. Na otwarcie rozgrywek ulegli u siebie broniącej mistrzostwa kraju Unii Leszno 41:49. Skład gorzowian mamy jednak prawie takie sam jak w połowie czerwca. Na pierwszy wyścig ponownie rzucimy Bartosza Zmarzlika z Krzysztofem Kasprzakiem, pod trzynastkę trafił Duńczyk Anders Thomsen. Zmarzlik z Doyle’em zmierzą się przynajmniej trzy razy.

Różnice z inauguracją: Niels Kristian Iversen (ponownie pod dziesiątką) tym razem będzie jechał, a nie zostanie zastępowany przez kolegów z drużyny, w formacji juniorskiej Mateusza Bartkowiaka ponownie zastąpi Wiktor Jasiński, który ma za sobą fajny, elitarny debiut w Rybniku. Poprzeczka zawiśnie jednak znacznie wyżej, bo Włókniarz przywiezie również znakomitą parę juniorską.

To będzie bardzo trudny pojedynek, gdzie Stali z pewnością nie postawimy w roli faworyta. Nie mamy jednak nic do stracenia. Przełamanie się w boju z niepokonanym liderem, to byłoby naprawdę coś.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Piątek, 3 lipca, godz. 20.30. Stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie. Transmisja w Eleven Sports.

WŁÓKNIARZ: 1. Jason Doyle, 2. Rune Holta, 3. Fredrik Lindgren, 4. Paweł Przedpełski, 5. Leon Madsen, 6. Jakub Miśkowiak, 7. Mateusz Świdnicki, 8. Bartłomiej Kowalski.

STAL: 9. Bartosz Zmarzlik, 10. Niels Kristian Iversen, 11. Krzysztof Kasprzak, 12. Szymon Woźniak, 13. Anders Thomsen, 14. Wiktor Jasiński, 15. Rafał Karczmarz, 16. Mateusz Bartkowiak.

PROGRAM 4. KOLEJKI:

piątek, 3 lipca

godz. 18, Eleven Sports, Motor Lublin – PGG ROW Rybnik

godz. 20.30, Eleven Sports, MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – Eltrox Włókniarz Częstochowa

niedziela, 5 lipca

godz. 16.30, nSport+, Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra

godz. 19.15, nSport+, MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

  • 1. Eltrox Włókniarz Częstochowa 3 6 +60
  • 2. Fogo Unia Leszno 3 6 +40
  • 3. RM Solar Falubaz Zielona Góra 3 4 -5
  • 4. MrGarden GKM Grudziądz 3 2 +4
  • 5. Betard Sparta Wrocław 3 2 -12
  • 6. Motor Lublin 3 2 -20
  • 7. PGG ROW Rybnik 3 2 -41
  • 8. MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 3 0 -26

Cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej pojadą w play-off o medale. Ostatnia drużyna spadnie z ekstraklasy.

PROGRAM 5. KOLEJKI:

piątek, 10 lipca

godz. 18, Eleven Sports, PGG ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno

godz. 20.30, Eleven Sports, Betard Sparta Wrocław – MrGarden GKM Grudziądz

niedziela, 12 lipca

godz. 16.30, nSport+, Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin

godz. 19.15, nSport+, RM Solar Falubaz Zielona Góra – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW

Podane godziny rozpoczęcia meczów to czas startu zawodników do pierwszego biegu. Próba toru z udziałem żużlowców obu drużyn rozpoczyna się 30 min wcześniej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej