Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jakie czekają nas zmiany w organizacji ruchu? Odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Hejmanowskiej do Pionierów zostanie dopuszczony do ruchu kołowego i tramwajowego w obu kierunkach, natomiast po odcinku od Pionierów do Chrobrego dopuszczony będzie wyłącznie ruch pieszych, rowerów i tramwajów. Odcinek ten będzie pełni rolę tzw. deptaka.

Organizacja ruchu od 1 lipca 2020 r. w rejonie ul. SikorskiegoOrganizacja ruchu od 1 lipca 2020 r. w rejonie ul. Sikorskiego Fot. Archiwum UM Gorzów

Zmieniona zostanie organizacja ruchu na niektórych ulicach sąsiadujących z ul. Sikorskiego. Przywrócony będzie pierwotny kierunek ruchu na ulicy:

- Pionierów – kierowcy będą poruszać się od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Spichrzowej,

- Obotryckiej – kierowcy będą poruszać się od ul. Herberta do ul. Pionierów,

- Dzieci Wrzesińskich – nastąpi przywrócenie ruchu jednokierunkowego w stronę ul. Sikorskiego

- ul. Wełniany Rynek – udostępniony zostanie wjazd od. ul. Sikorskiego.

Na wnioski mieszkańców zmianie nie ulegnie kierunek ruchu na ul. Zabytkowej. Kierowcy w dalszym ciągu będą poruszać się tam od ul. Dzieci Wrzesińskich do ul. Wełniany Rynek.

Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu oznacza również przywrócenie pierwszeństwa przejazdu dla ul. Sikorskiego w stosunku do ulic poprzecznych: Dzieci Wrzesińskich, Herberta, Pionierów. Ponadto ulice centrum włączone zostaną do strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h.

Powstaną dwie nowe strefy „TEMPO 30”: strefa „wschodnia centrum”, ograniczona ulicami Spichrzowa – Chrobrego – Jagiełły – Hejmanowskiej oraz strefa „zachodnia centrum”, ograniczona ulicami Spichrzowa – Składowa - Chrobrego –– Jancarza – Estkowskiego i parkiem Wiosny Ludów.

- Utrzymana zostanie również strefa „20” na ulicach: Zaułek, Łużycka i Łazienki, która została wprowadzona po przebudowie tej ostatniej. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych – apeluje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.