O godz. 7 rano otwarto lokale wyborcze i zaczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Gorzowianie głosują w 63 obwodach, jest także 5 zamkniętych komisji obwodowych w szpitalach, DPS-ach i zakładzie karnym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W rozlokowaniu komisji obwodowych niewiele się zmieniło w porównaniu z poprzednimi wyborami. Są tylko dwie zmiany; wyborcy głosujący dotąd w SM „Dolinki” będą teraz głosować w lokalu znajdującym się w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Okólnej 35. Natomiast lokal wyborczy ostatnio mieszczący się w internacie przy ul. Czereśniowej przeniesiony został do budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, również przy ul. Czereśniowej.

Była możliwość głosowania korespondencyjnego, ale w wyznaczonym terminie do urzędu miasta wpłynęło jedynie 300 wniosków. W Gorzowie jest 90 895 uprawnionych do głosowania. W powiecie gorzowskim zarejestrowanych jest 54 275 wyborców.

Pamiętajmy, że głosowanie w wyborach prezydenckich odbywa się przy zachowaniu rygorów sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa. Lokale wyborcze czynne są do godz. 21.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem