Miasto zaciągnie 156,5 mln zł kredytu, który przeznaczy na obecnie prowadzone i przyszłe inwestycje. Radni już się zgodzili
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podczas ostatniej sesji radni jednogłośnie przegłosowali zgodę na zaciągnięcie przez miasto kredytu w wysokości 156,5 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na pokrycie zaplanowanego na lata 2021-2023 deficytu, który powstanie w związku z prowadzonymi w mieście inwestycjami. Chodzi m.in. o trwającą budowę Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, rozbudowę ul. Myśliborskiej czy drogi krajowej nr 22.

Długoterminowy kredyt zostanie zaciągnięty w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Jak podkreślają władze miasta, możliwość kredytu w tym banku to dobry sygnał o stanie miejskich finansów, bo EBI daje pieniądze stabilnym, silnym samorządom.

Kredyt natomiast udzielany jest miastu na preferencyjnych warunkach, przy niewielkim oprocentowaniu i niskiej marży (poniżej 0,4 proc.).

Obecnie zadłużenie miasta (na koniec roku budżetowego 2019) wynosi prawie 190 mln zł. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem