Wczoraj minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w Gorzowie obejrzała Warta Arenę przy Żwirowej, gdzie podsumowała tegoroczną edycję rządowego programu "Klub", a beneficjenci odebrali z rąk symboliczne czeki.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ramach programu „Klub” w edycji 2020 w woj. lubuskim wsparcie otrzyma 129 małych i średnich klubów sportowych. Na wsparcie lokalnych środowisk sportowych Ministerstwo Sportu przeznaczy blisko 1,4 mln zł. W latach 2016-2020 z tego programu kluby otrzymały ponad 4,8 mln zł.

Minister Dmowska-Andrzejuk pojawiła się także na stadionie lekkoatletycznym, który ma być zmodernizowany m.in. dzięki 5,5 mln zł dotacji w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”.

W przetargu na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego wzięło udział pięć firm. Najtańsza propozycja to prawie 18 mln zł, najdroższa prawie 22 mln zł, a miasto chciałoby zapłacić ok. 14 mln zł. Oferty zostaną poddane ocenie, a następnie zostanie podjęta decyzja. Jeśli miasto nie zdecyduje się zwiększyć wydatków aż tak, aby rozstrzygnąć przetarg, to postępowanie zostanie unieważnione i ogłoszone zostanie nowe.

Minister sportu przypomniała też o 22 mln zł wsparcia dla projektu hali sportowo-widowiskowej w Gorzowie. Ta inwestycja od wielu lat jest w naszym mieście w powijakach, żaden z prezydentów nie podjął się jej realizacji. Aktualnie przygotowywany jest przetarg, a obiekt może ewentualnie powstać za kilka lat.

Kolejnym punktem wizyty w woj. lubuskim był Kostrzyn nad Odrą, gdzie powstała hala sportowa dla Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego. To inwestycja, która została dofinansowana przez ministerstwo na łączną kwotę ponad 3,5 mln zł. Miasto czeka także na kryty basen, którego budowa została wsparta przez resort w ramach Programu „Sportowa Polska”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej